Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Apple staje się pierwszą globalną marką o wartości 1 biliona dolarów, wartość Nvidii potraja się

Apple stał się pierwszą marką, która przekroczyła 1 bilion dolarów wartości, co stanowi 15-procentowy skok w porównaniu z ubiegłym rokiem, podczas gdy wartość producenta chipów Nvidii wzrosła prawie trzykrotnie, jak pokazał globalny ranking BrandZ firmy Kantar.

Producent iPhone’a utrzymał koronę najcenniejszej marki na świecie trzeci rok z rzędu w 2024 roku, a za nim plasują się Google Alphabet z 753 miliardami dolarów i Microsoft z 713 miliardami dolarów.

Wcześniej w tym tygodniu Apple zaprezentowało nowe funkcje sztucznej inteligencji, które mają ożywić popyt na iPhone’y i odwrócić spadek sprzedaży swojego najlepiej sprzedającego się produktu z powodu niestabilnych wydatków konsumenckich i odradzających się rywali technologicznych.

“Apple konsekwentnie jest w stanie dostarczać produkty, usługi i komunikaty, które ściśle współgrają z konsumentami, tworząc silną rzeszę fanów marki” – powiedział analityk Counterpoint Varun Mishra.

Z kapitalizacją rynkową wynoszącą 3,18 bln USD, Apple wyprzedza Nvidię z 2,97 bln USD. Na fali entuzjazmu dla sztucznej inteligencji i boomu popytu na chipy, Nvidia po raz pierwszy znalazła się na liście 10 najcenniejszych marek na świecie według Kantar.

“Nvidia, kierowana przez ojca chrzestnego AI Jensena (Huanga) i twórcę rewolucji AI, jest teraz marką powszechnie znaną, ponieważ jej chipy GPU są nowym złotem i ropą w świecie technologii” – powiedział Dan Ives, analityk Wedbush Securities.

Wartość firmy wzrosła do ponad 200 miliardów dolarów w porównaniu z rokiem poprzednim, co czyni Nvidię szóstą najbardziej wartościową marką.

Kantar poinformował, że jego badania objęły ponad 4,3 miliona wywiadów z konsumentami w 532 kategoriach i 21 000 różnych marek na 54 rynkach.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE