Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Apple, najcenniejsza firma technologiczna na świecie poinformowała, że stała się jedną z największych ofiar epidemii koronawirusa w Chinach, firma informuje że sprzedaż iPhone nie osiągnie oczekiwanych wyników w Q1.

Apple poinformował w poniedziałek, że jest mało prawdopodobne spełnienie wytycznych dotyczących sprzedaży w pierwszym kwartale, ponieważ najcenniejsza firma technologiczna na świecie stała się jedną z największych ofiar epidemii koronawirusa w Chinach. Jak podaje Reuters szybko rozprzestrzeniający się wirus zabił blisko 1900 w Chinach i dotknął około 72 000 osób, zamykając miliony osób w swoich domach, zakłócając łańcuch dostaw i opóźniając ponowne otwieranie fabryk po dłuższej świątecznej przerwie.

Zakłady produkcyjne w Chinach, które produkują iPhone’y oraz te produkujące inne urządzenia elektroniczne, zaczęły już się ponownie otwierać, ale produkcja Apple jest dużo wolniejsza niż oczekiwano. Oznacza to, że mniej iPhone’ów będzie dostępnych w sprzedaży na całym świecie, dzięki czemu Apple będzie jedną z największych firm zachodnich, które ucierpią w wyniku wybuchu epidemii. Niektóre sklepy w kraju pozostają nadal zamknięte lub działają w mniejszych zakresie godzin, co wpłynie negatywnie na sprzedaż w tym kwartale.

Chiny stanowiły aż 15% przychodów Apple’a, czyli około 13,6 miliardów dolarów, w ostatnim kwartale i dostarczyły 18% przychodów w poprzednim kwartale. Jeszcze pod koniec stycznia Apple prognozował przychody na poziomie 63–67 miliardów dolarów w kwartale kończącym się w marcu. Na dzień dzisiejszy firma Apple nie przedstawiła nowej prognozy przychodów ani nowej prognozy zysków. Analitycy oszacowali, że wirus może obniżyć popyt na smartfony o połowę w pierwszym kwartale w Chinach, największym na świecie rynku urządzeń.

Apple powiedział, że ponownie otworzy chińskie sklepy. Planuje dostarczyć więcej informacji w kwietniu, kiedy to opublikuje wyniki za pierwszy kwartał.

Źródło: Reuters.com