Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Analitycy z Wall Street pozytywnie oceniają firmę Tempus AI przeprowadzającą testy genetyczne

Domy maklerskie z Wall Street wskazały tendencję zwyżkową dla firmy Tempus AI, która jest wspierana przez SoftBank Group.

Ich zdaniem oparta na sztucznej inteligencji biblioteka danych klinicznych i molekularnych firmy może doprowadzić do powstania bardziej wydajnych zestawów diagnostycznych i testowych.

Firma z Chicago w stanie Illinois sprzedaje klinicystom i systemom szpitalny testy diagnostyki genomowej w onkologii i innych obszarach, w tym neuropsychiatrii, radiologii i kardiologii.

Siedem domów maklerskich, w tym J.P. Morgan, Morgan Stanley, BofA Global Research i Stifel, wydało rekomendację „kupuj” lub „Overweight” (oznacza to rating akcji, które mają lepszy stosunek jakości do ceny niż konkurencja), przy najwyższej cenie docelowej wynoszącej 50 USD według TD Cowen.

J.P. Morgan prognozuje około 33-procentowy wzrost przychodów Tempus do 2027 roku. Oczekuje, że firma osiągnie zysk podstawowy w drugiej połowie 2025 roku.

Strata netto Tempus AI wzrosła do 289,8 mln USD w 2023 r. z 214,1 mln USD rok wcześniej, podczas gdy całkowite przychody wzrosły o 65,8% do 531,8 mln USD.

Jednak przychody z działalności związanej z aplikacjami AI stanowiły około 1% całkowitych przychodów, zgodnie z dokumentacją regulacyjną. Firma jednak określiła je jako “nieistotne”.

Według J.P. Morgan, “unikalnie połączone kliniczne dane genomiczne, które firma z powodzeniem spieniężyła w formie umów licencyjnych z klientami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi” odróżniają Tempus od rywali.

Morgan Stanley spodziewa się wzrostu przychodów o 27% do 2028 r. i oczekuje, że do 2027 r. spółka osiągnie próg rentowności na poziomie zysku podstawowego. Dom maklerski zauważył, że gdyby konkurenci próbowali rozwijać własną bazę danych, “prawdopodobnie okazałoby się to kosztowne, uciążliwe i czasochłonne”.

BofA Global Research twierdzi, że Tempus ma przestrzeń do dalszego rozszerzania zakresu istniejących relacji z firmami biotechnologicznymi i dużymi firmami farmaceutycznymi, a także do zwiększania liczby nowych klientów.

Tempus wierzy, że sztuczna inteligencja może pomóc w wyborze terapii i podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia, we współpracy z lekarzem pacjenta. W 2023 r. firma wygenerowała łączne przychody w wysokości 531,8 mln USD i stratę netto w wysokości 214,1 mln USD.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE