Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Amerykańskie władze poprosiły Apple i Google o usuniecie TikToka ze swoich sklepów z aplikacjami.

Szef amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC) potwierdził, że poprosił Apple i Google o usunięcie TikTok ze swoich sklepów z aplikacjami z powodu problemów związanych z bezpieczeństwem danych związanych z Chinami.

Przyczyna takiej decyzji, w dobie geopolitycznych napięć, jest zrozumiała. Brendan Carr, jeden z komisarzy FCC, udostępnił za pośrednictwem Twittera list do dyrektora generalnego Apple Tima Cooka i dyrektora generalnego Alphabet Sundara Pichaia. List wskazywał na raporty i inne wydarzenia, które sprawiły, że TikTok był niezgodny z zasadami obu firm w zakresie sklepów z aplikacjami.

„TikTok nie jest tym, czym wydaje się być na powierzchni. To nie tylko aplikacja do udostępniania śmiesznych filmów lub memów.”– powiedział w liście komisarz – „W swej istocie TikTok działa jako wyrafinowane narzędzie nadzoru, które zbiera duże ilości danych osobowych i wrażliwych”.

W liście Carra, datowanym 24 czerwca, stwierdzono, że jeśli Apple i Alphabet nie usuną TikTok ze swoich sklepów z aplikacjami, powinny dostarczyć stosowne, odnoszące się do sprawy oświadczenia do 8 lipca. Komisarz Bendan Carr trafił do FCC jeszcze w 2018 roku, za kadencji prezydenta Trumpa.

IFS rozszerza współpracę partnerską z CGI o region Polski i Europy Wschodniej.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE