Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Amerykańscy politycy naciskają na szybsze przyjęcie wsparcia dla branży półprzewodnikowej.

140 amerykańskich polityków, z obu głównych partii, wezwała przywódców Kongresu do zatwierdzenia 52 miliardów dolarów dotacji rządowych na badania i produkcję układów scalonych.

Amerykańska Izba Reprezentantów 4 lutego uchwaliła ustawę mającą na celu zwiększenie konkurencyjności Ameryki, poprzez przeznaczenie 52 miliardów dolarów na zwiększenie produkcji półprzewodników w USA. Senat, jeszcze w czerwcu, głosował za przyjęciem własnego projektu, który obejmuje 52 miliardy dolarów na chipy i zezwala na 190 miliardów dolarów na amerykańską technologię i badania. Obie inicjatywy mają oczywiście pomóc konkurować z Chinami.

Teraz duża grupa polityków wezwała przewodniczącą Nancy Pelosi, i szefa większości Chucka Schumera, szefa mniejszości Mitcha McConnella, aby „natychmiast rozpoczęli negocjacje, aby jak najszybciej umożliwić głosowanie w Izbie i Senacie”. W zeszłym miesiącu 22 gubernatorów wezwało również do podjęcia szybkich działań w sprawie finansowania żetonów.

W obu ustawach istnieją kluczowe różnice w przepisach dotyczących Chin. Projekt Izby Reprezentantów zawiera szereg postanowień handlowych i nakładałaby dodatkowe sankcje na Chiny (m.in. za traktowanie Ujgurów i sprawę Hongkongu). Projekt Senatu jest natomiast łagodniejszy wobec Chin.

Czy Ukraina przeniesie swoje dane wrażliwe na serwery w innym kraju?

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE