Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

AMD przedstawia nowy, potężny zestaw startowy dla robotyki dla inteligentnych fabryk przyszłości.

Robotyka to dziś podstawa współczesnych inteligentnych fabryk i jest coraz częściej wykorzystywana w szeregu zastosowań poza przemysłem. Chcąc odpowiedzieć na to rosnące zapotrzebowanie firma AMD przedstawia dziś robotyczny zestaw startowy Kria KR260, czyli najnowszy produkt w portfolio adaptacyjnych modułów SOM (system-on-module) z rodziny Kria.

To skalowalna platforma deweloperska, która zapewnia 5-krotnie lepszą produktywność, 8-krotnie lepszy stosunek wydajności do pobieranej energii i 3,5-krotnie niższe opóźnienia w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań na bazie GPU firmy Nvidia.

Analitycy Omdia przewidują, że w lata 2019-2025 rynek komponentów robotyki będzie rocznie rósł o 20,4% (wg metodologii CAGR), a całkowity przychód ma wynieść ok. 128 miliardów USD na koniec tego okresu. Tymczasem KR260 jest kompletnym rozwiązaniem wyposażonym zarówno w przygotowane interfejsy dla robotyki i przemysłu, ale także w szereg aplikacji dostępnych w AMD-Xilinx App Store, które umożliwiają szybką i łatwą ścieżkę wdrożenia. Firma AMD współpracuje ponadto z Open Robotics, czyli twórcami ROS 2, którzy tworzą także inne otwarte platformy programowe i sprzętowe dla robotyki.

 

„Rodzina Kria SOM i zestaw startowy KR260 zapewniają społeczności skupionej wokół robotyki znakomite połączenie wydajności, elastyczności i krótkiego czasu wdrożenia. — powiedział Brian Gerkey, dyrektor generalny Open Robotics. — Użytkownicy mogą tworzyć definiowany programowo sprzęt i budować rozwiązania, które zapewnią optymalny stosunek wydajności na Wat, ochronę, efektywność i adaptowalność. Jako Open Robotics jesteśmy podekscytowani mogąc współpracować z AMD-Xilinx przy rozpoznawaniu i odpowiadaniu na potrzeby robotyki przy użyciu akceleracji sprzętowej, która pozwoli tworzyć nowe aplikacje na bazie platformy KR260.”

 

Czy AMD ogłosi na Computex przełomową technologię Smart Access Storage?

 

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE