Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

AMD podało wyniki finansowe z Q1 2021 – czy kogoś zaskakuje, że są pełne imponujących wzrostów?

W pierwszym kwartale 2021 r. AMD odnotowało 3,45 mld USD przychodów, co oznacza kolejny imponujący skok w porównaniu z pierwszym kwartałem rok temu (wówczas było to ledwie 1,79 mld USD). To najlepszy pierwszy kwartał od dekady i 93-procentowy wzrost przychodów rok do roku.

AMD zanotowało kolosalny wzrost zysku netto; 243% rok do roku, osiągając obecnie 555 mln USD. Marża brutto AMD utrzymuje się na poziomie 46%, stabilnie w porównaniu z czwartym kwartałem i wzrostem o 1% w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku.

Jak zawsze, za największą część tych wyników odpowiada segment komputerów i grafiki, który obejmuje sprzedaż procesorów do komputerów stacjonarnych i notebooków, a także sprzedaż kart graficznych. Ta część biznesu prowadzonego przez Lisę Su odpowiadała za 2,1 mld USD przychodów, o 662 mln USD więcej niż rok temu. To wzrost o 46% – czemu trudno się dziwić biorąc pod uwagę dużą popularność układów AMD, także w słabo zagospodarowanym wcześniej segmencie mobilnym. AMD oczywiście zyskuje także na obecnym kryzysie na rynku kart graficznych. Średnia cena uzyskiwana przez tę kategorię wpływa bezpośrednio na zyski firmy, a nie trzeba chyba wyjaśniać jak kosztowne są obecnie karty graficzne.

Wyraźny wzrost widać też w segmencie określanym jako Enterprise, Embedded i Semi-Custom, Odpowiada on za bardzo szerokie portfolio, od ukłądów niskonapięciowych, przez tworzone na potrzeby konsol do gier, aż po serwerowe CPU o wielkiej mocy obliczeniowej. Z tego segmentu pochodziło 1,35 mld USD przychodów firmy, o 997 mln USD (286%) więcej niż w pierwszym kwartale 2020 roku.

W tym momencie AMD znajduje się w lepszej sytuacji finansowej niż kiedykolwiek wcześniej. Zyski rosną, produkty mają się nieźle, brylując w wielu benchmarkach. Problemem może być jedynie… zapewnienie podaży. AMD, w przeciwieństwie do Intela, nie posiada własnych fabryk, a to powoduje, że jest zależne od mocy produkcyjnych TSMC lub Samsunga.

https://itreseller.com.pl/itrnewmicrosoft-podal-wyniki-finansowe-za-q1-2021-firma-osiagnela-imponujacy-wynik-417-miliarda-dolarow-przychodu-wzrost-w-tym-kwartale-napedzany-byl-w-znacznym-stopniu-przez-jeden-dzial/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE