Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Amazon Web Services zmienia postrzeganie technologii kontenerów – Docker stał się jedną z podstawowych części chmury obliczeniowej.

Kontenery, a w szczególności Docker, stały się nieodzowną częścią procesu budowania aplikacji dla wielu firm. Przyczyniają się do tego cechy, takie jak prostota przenoszenia aplikacji, lepsze wykorzystanie zasobów serwerowych czy wersjonowanie. Docker stał się również jedną z podstawowych części chmury obliczeniowej i popularnym sposobem wdrażania własnych aplikacji.

 

Rosnące zainteresowanie kontenerami jest wynikiem wielu czynników m.in. lepszego wykorzystania mocy obliczeniowej serwerów, łatwiejszego przenoszenia aplikacji ze środowiska lokalnego na produkcyjne i bogatego zestawu narzędzi wspierających budowę aplikacji wykorzystujących kontenery. A to tylko niektóre z nich. Taka kombinacja jest w stanie zapewnić programistom szybsze tworzenie aplikacji i wprowadzanie innowacji.

 

Kontenery są niezwykle istotne w procesie pisania kodu. Pozwalają uruchomić go we właściwym miejscu, z odpowiednią skalą oraz z odpowiednimi zabezpieczeniami i kontrolą dostępu. Rozwiązują podstawowy problem z mobilnością kodu i umożliwiają tworzenie nowych wzorców infrastruktury w chmurze – mówi  Werner Vogels, CTO w Amazon.com.

 

Dlatego Amazon Web Services, do już istniejącego portfolio usług wspierających pracę z kontenerami, wprowadził nową usługę – AWS Fargate, która pozwala programistom pisać i uruchamiać kontenery bez konieczności uruchamiania w pierwszej kolejności serwerów wirtualnych. Z AWS Fargate wystarczy zdefiniować w jaki sposób i gdzie ma działać kontener i zostanie on wówczas automatycznie wdrożony w chmurze. AWS Fargate cechuje się skalowalnością, dlatego nie ma potrzeby przewidywania przyszłego zapotrzebowania na moc obliczeniową, a płaci się tylko za zużyte zasoby.

 

Może się wydawać, że technologie natywne w chmurze są droższe, niż bardziej tradycyjna infrastruktura wirtualna. Natomiast, jeśli spojrzymy na całkowity koszt uruchomienia aplikacji, większość z nich okaże się tańsza w AWS Fargate. Nasi klienci dostrzegają duże oszczędności dzięki mniejszej ilości godzin potrzebnych do zapewnienia płynnego działania aplikacji – zapewnia Tomasz Starzec, Account Manager w Amazon Web Services.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE