Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Allegro zwiększa międzynarodowy know-how dzięki nominacji Pedra Arnta.

Rada Dyrektorów Allegro.eu wybrała Pedra Arnta jako kandydata na stanowisko niezależnego dyrektora. Pedro, obywatel Brazylii i Wielkiej Brytanii, wnosi ponad 20-letnie doświadczenie na różnych stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla w branży internetowej, pełniąc od 2011 r. funkcję dyrektora finansowego MercadoLibre (MELI), jednej z najszybciej rosnących platform e-commerce’owych świata. Pedro ma rozległą wiedzę nie tylko o rynkach latynoamerykańskich – oferuje globalną perspektywę rynkową kogoś, kto zdobywał doświadczenie zawodowe i życiowe także w Ameryce Północnej i Europie, co doskonale wpisuje się w międzynarodowe ambicje Allegro. Nominacja będzie teraz przedstawiona akcjonariuszom do akceptacji.

Początkowo Pedro pracował dla Boston Consulting Group w Buenos Aires i São Paulo. W 1999 dołączył do MELI, gdzie piął się w górę, kierując po drodze różnymi zespołami. Odpowiadał za rozwój biznesu i marketing, a następnie zarządzał operacjami związanymi z obsługą klienta. Kolejnym krokiem było stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za planowanie strategiczne i relacji z inwestorami zanim objął funkcję CFO, aktywnie uczestnicząc w wejściu MELI na giełdę.

Jak Pedro sam mówi, jest typem menedżera, który mocno stąpa po ziemi i zna branżę e-commerce z pierwszej ręki.

 

„Lubię działać w dynamicznych i zorientowanych na klienta środowiskach, a w branży technologicznej czuję się jak w domu, więc Allegro pasuje jak ulał” – mówi Pedro Arnt. „W tym roku Allegro wchodzi na nowy, wyższy poziom i rozszerzy swój zasięg poza Polskę, więc czekając na zgodę akcjonariuszy cieszę się na możliwość wzięcia udziału w tej podróży, oferując po drodze moje spostrzeżenia i doświadczenie. Misja i plany Allegro są naprawdę ekscytujące i z niecierpliwością czekam, by pomóc w ich realizacji.”

 

„Pedro pomógł rozwijać MercadoLibre od wczesnego etapu start-upu do obecnego statusu globalnej firmy zatrudniającej około 30 tysięcy pracowników i myślę, że to wystarczająca referencja dla każdego, kto śledzi najnowsze strategiczne kroki Allegro” – mówi prezes Allegro Francois Nuyts. „Rozumie nasze zorientowanie na klienta i międzynarodowe ambicje, oferując szerokie doświadczenie w zarządzaniu inwestycjami w nowe źródła przychodów, takie jak płatności, czy nowoczesna technologia. Doświadczenie Pedro w kierowaniu rozwojem i transformacją to jedno. Jest także skromny i rozważny, a także kompetentny i nastawiony na rozwój. Idealnie pasuje więc do kultury Allegro i naszych ambicji.”

 

Funkcja niezależnego dyrektora ma charakter niewykonawczy. Zdaniem Rady Dyrektorów Allegro.eu takie nominacje leżą w najlepszym interesie spółki i są zgodne z ogłoszonym celem, w ramach którego większość członków Rady ma być niezależna.

 

Vodafone UK i Samsung uruchamiają sieć Open RAN 5G w Europie.

3,272FaniLubię
8,767ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE