Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

AI napędza liczbę cyberataków – ponad 2 miliony nowych incydentów dziennie

Według Palo Alto już co najmniej 60% pracowników w Polsce korzysta na co dzień ze sztucznej inteligencji. AI zwiększa produktywność i ułatwia codzienną pracę. Korzystają z tego również cyberprzestępcy, którzy przeprowadzają coraz trudniejsze do opanowania ataki na szeroką skalę.

Firma podała, że obecnie notuje ponad 2 miliony nowych i unikalnych cyberzagrożeń dziennie. Jak im skutecznie zapobiegać? Jedynym sposobem jest sięgnąć po ten sam środek – sztuczną inteligencję.

Rozwój technologii cyfrowej sprawił, że wzmacnianie cyberbezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie dla utrzymania stabilności społeczno-gospodarczej. Kadry kierownicze przedsiębiorstw na całym świecie stawiają tę sprawę na szczycie listy priorytetów strategicznych. Barometr Ryzyka Allianz wskazuje, że liderzy biznesu uznali incydenty cyberbezpieczeństwa za największe ryzyko biznesowe w 2024 roku.

Dynamiczny rozwój AI stworzył narzędzia pracy także dla cyberprzestępców, dlatego ataki są coraz bardziej złożone i trudniejsze do opanowania. Aktualnie dochodzi nawet do 2,3 miliona nowych I unikalnych zagrożeń dziennie, a narzędzia Palo Alto Networks blokują 11,3 miliarda incydentów każdego dnia. Prognozujemy, że te liczby będą stale rosnąć. Krajobraz cyberzagrożeń gwałtownie się zmienia, wymuszając na organizacjach poszukiwanie solidniejszych, bardziej kompleksowych i precyzyjnych narzędzi reagowania na incydenty. W nowych okolicznościach firmy potrzebują najlepszych platform cyberbezpieczeństwa, a także współpracy w obrębie całej branży oraz z decydentami i rządem – wyjaśnia Wojciech Gołębiowski, wiceprezes i dyrektor zarządzający Palo Alto Networks w Europie Wschodniej.

W miarę jak sieci energetyczne i transportowe, opieka zdrowotna oraz instytucje finansowe w coraz większym stopniu polegają na technologii, rośnie nie tylko ich skuteczność i wydajność, ale także podatność na cyberataki. W odpowiedzi na rozszerzający się krajobraz zagrożeń decydenci polityczni w Europie i na całym świecie wprowadzają regulacje mające na celu ograniczenie ryzyka, zwiększenie odporności różnych podmiotów na cyberataki oraz ochronę infrastruktury krytycznej i danych osobowych. Przykładem takiego rozwiązania jest dyrektywa NIS2 mająca na celu standaryzację i wzmocnienie protokołów bezpieczeństwa w państwach członkowskich UE, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych na całym kontynencie. Ponadto nowe regulacje nakładają odpowiedzialność za wdrożenie i utrzymanie nowych standardów na liderów wyższego szczebla, a za niespełnienie wymogów regulacyjnych grożą surowe kary.

Aby sztuczna inteligencja mogła skutecznie wspierać organizacje w poprawie bezpieczeństwa, algorytmy potrzebują ogromnych zbiorów danych wysokiej jakości. Dlatego Palo Alto Networks wprowadziło Precision AI™, czyli rozwiązanie oparte na jednym z największych na świecie zbiorów danych telemetrycznych zagrożeń pochodzących z sieci, firewalli, zasobów chmurowych, punktów końcowych i centrów operacji bezpieczeństwa na całym świecie. Bazując na uczeniu głębokim i maszynowym uczeniu, ta technologia blokuje cyberataki w czasie rzeczywistym.

Dzięki rozwiązaniom platformowym opartym na AI firmy wzmocnią swoją infrastrukturę cyfrową, będą zdolne do wykrywania większej ilości zagrożeń, wdrażania mechanizmów obronnych i aktywnego analizowania informacji o incydentach.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

Exit mobile version