Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Potrzebna jest wspólna strategia cyfryzacji radia w Europie, cyfryzacja radia przyniesie wyraźne korzyści – uważa Digital Europe.

Potrzebna jest wspólna strategia cyfryzacji radia w Europie – uważa Digital Europe, europejska organizacja skupiająca firmy z całej Europy z branży cyfrowej.

 

Zdaniem Digital Europe rozwój rynku radia cyfrowego w całej Unii Europejskiej jest nierówny i w każdym kraju Wspólnoty proces wycofywania się z nadawania analogowego przebiega na różnym etapie. Najbardziej zaawansowane prace w tym zakresie toczą się w Danii, Belgii oraz Holandii. A w najbliższych latach przejście z sygnału analogowego radia na nadawanie cyfrowe planują również Niemcy.

 

Dlatego według Digital Europe potrzebna jest koordynacja procesu digitalizacji radia na szczeblu europejskim, gdzie mógłby zostać opracowany scenariusz stopniowego przechodzenia z sygnału analogowego na cyfrowy w całej UE. Te działania powinny być z kolei wspierane kampanią informacyjną skierowaną do konsumentów.

 

Jak podkreśla w swoim stanowisku Digital Europe, cyfryzacja radia przyniesie wyraźne korzyści dla europejskich odbiorców, takie jak większa swoboda wyboru, łatwiejszy dostęp czy lepsza jakość dźwięku.  „Cyfrowe radio może dostarczać także nowe usługi, które dziś nie są dostępne za pośrednictwem radia analogowego, np. bieżące informacje o sytuacji na drogach” – podkreśla organizacja.

 

O potrzebie digitalizacji radia także w Polsce na początku marca br. w liście do minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej pisał ZIPSEE „Cyfrowa Polska”, związek skupiający największych przedsiębiorców w Polsce z branży opartych na nowoczesnych technologiach. Zdaniem prezesa Związku Michała Kanownika, polski rząd powinien jak najszybciej przyjąć ustawę określającą ostateczny termin wyłączenia nadawania analogowego, podobnie, jak wcześniej zrobiono to w przypadku telewizji.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE