Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Debata klubowa Executive Club ,,Biznes z głową w chmurze. Nowe technologie a efektywność firm”.

Ewolucja czy rewolucja? Na to pytanie podczas kolejnej debaty klubowej Executive Club poświęconej chmurze próbowali odpowiedzieć eksperci z branży wysokich technologii. ,,Biznes z głową w chmurze. Nowe technologie a efektywność firm” to temat debaty, która odbyła się 23 marca w hotelu Regent w Warszawie pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz polskiej Izby Telekomunikacji i Informatyki.

 

Spotkanie otworzyły przemówienia Beaty Radomskiej – Prezes Executive Club i prof. Michała Kleibera – Przewodniczącego Rady Klubu, Prezesa Polskiej Akademii Nauk w latach 2007-2015, który wspomniał początki informatyzacji w Polsce podkreślając wagę technologii z punktu widzenia przedsiębiorców. Prezentację o chmurze przedstawił też Kamil Kurowski – Dyrektor Generalny Sprzedaży Oracle Polska.

 

 

Pierwszy panel dyskusyjny, skupił się na inteligentnym przedsiębiorstwie, bezpieczeństwie danych, błędach popełnianych przy implementacji, rodzajach chmury oraz ryzykach i szansach z nią związanych. Rewolucja – powiedziała Magdalena Dziewguć – Head of Google for Work CEE, Google Poland – walutą dzisiejszego świata są dane, a zmiany postępują bardzo szybko. Pytanie jest to jak długo dwa systemy, stary i nowy będą koegzystowały. Piotr Ciski – Country Manager, Sage – zmiany postrzegane są jako rewolucja, tymczasem to normalne, że pojawiają się nowe zawody, a znikają inne. Dodał, że od chmury nie ma odwrotu, a problemem nie jest dostęp do danych, ale ich analiza. Do kwestii bezpieczeństwa odniósł się Piotr Januszewicz – Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji, który mówił o szacowaniu ryzyka w każdej firmie i blaskach i cieniach inwestowania w nowe technologie, co przynosi często korzyści po wielu latach. Kamil Kurowski stwierdził, że chmura to enabler, który pozwala uzyskać istotną zmianę – przewagę konkurencyjną, a jako przykład dobrych praktyk podał start-upy, które odniosły sukces rynkowy. Prof. Płoszajski podsumował panel mówiąc, że firmy upadają nie dlatego, że robią coś źle, ale dlatego, że robią coś dobrze – ale coś, czego już dawno nie powinny robić.

 

 

Dyskusja w drugim panelu moderowanym przez Mieczysława T. Starkowskiego – redaktora IT Reseller pokazała jak istotne jest edukowanie przyszłych pracowników, tak by byli w stanie sprostać wyzwaniom nowoczesnego rynku. Podjęte zostały również takie tematy jak cyfryzacja, optymalizacja procesu zarządzania infrastrukturą oraz wizja przyszłości. Piotr Paszczyk – Prezes Zarządu, APN Promise S.A. mówił o tempie, z jakim postępują nowe technologie – wizja, w której elektryczne samochody zastępują tradycyjne staje coraz bardziej realna w miastach. Filip Łapiński – Director at IBM Global Business Services z IBM Polska przyszłość widzi w cloudzie; praca będzie przywilejem, a nie obowiązkiem, bo 80 procent ludzi wykonuje pracę, którą można zrobotyzować. „Obawiam się konsekwencji społecznych rozwoju technologii” – mówił. Uczestnicy drugiego panelu dyskusyjnego mówili także o potrzebie odpowiedniej edukacji oraz przyszłości polskich firm technologicznych. Leszek Maśniak – Chief Data Officer z Ministerstwa Cyfryzacji mówił o działaniach Ministerstwa, mających na celu skomunikowanie i edukację młodych, między innymi zapowiedział finał akcji „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna”. W dzisiejszych czasach nauczyciel nie jest jedynym źródłem wiedzy – powiedział – świat otworzył się dzięki cyfryzacji. Wtórował mu Roman Szwed – Prezes Zarządu Atende, który apelował o lepszą infrastrukturę w szkołach. Dobrze wyposażona szkoła to lepsza edukacja – mówił, choć bronił również tradycyjnego szkolnictwa. A co z przyszłością polskich firm? Jest wiele firm polskich, o których się nie słyszy, a które z sukcesem działają za granicą – mówił Piotr Paszczyk.

 

Leszek Maśniak podsumowując dyskusję powiedział, że Polska musi szukać swojej drogi w użyciu informatyki do tworzenia ekosystemów biznesowych. Kluczowym aspektem cloud jest pytanie, czy informatyka nas połączy i w jaki sposób poprawi to innowacyjność polskich firm.

 

Patronat Honorowy: Ministerstwo Cyfryzacji, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Źródło: Executive Club

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE